KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14353001
nr 1435 3001
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, daterad 1930, Karlstad, 36x50cm, yttermått inklusive ram: 49x63cm, akvarell
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:52:07
3.000 kr
3.600 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr
4.600 kr
5.200 kr
5.200 kr
5.600 kr
6.400 kr
6.400 kr
6.200 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
7.200 kr
- Klassiska
29 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman